درب اتوماتیک کشوییامداددرب

درب اتوماتیک ریلی

یکی دیگر از رایج ترین درب هایی که در مکان های مختلف و در انواع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد ، درب اتوماتیک ریلی و یا به نام دیگر درب اتوماتیک کشویی شناخته میشود . این درب در نوع شیشه ای و هم آهنی موجود میباشد که هرکدام مورد استفاده متفاوتی دارد . یکی از موارد استفاده این نوع درب اتوماتیک ریلی میتوان در پارکینگ ها و ورودی برای عبور خودرو ها اشاره نمود و همچنین نوع دیگری از این درب اتوماتیک کشویی برای تردد انسان در نوع شیشه ای موجود میباشد .

 

درب اتوماتیک ریلی

عملکرد درب ریلی

ساختار درب اتوماتیک کشویی برای پارکینگ بدین صورت میباشد که یک لنگه از درب که عرض آن به ۲ متر و بیشتر میرسد به صورت کشویی روی ریلی به طرف راست یا چپ حرکت میکند و باز و بسته میشود که این کار توسط موتوری که در گوشه ای که درب به آن طرف باز میشود انجام می پذیرد . معمولا دلیل استفاده از ای نوع درب برای فضاهایی میباشد که نیاز به تمام فضای مورد نظر میباشد امکان استفاد از درب های لولایی و درب جک پارکینگی وجود ندارد .البته باید توجه داشت که مقدار فضای لازم برای باز شدن درب نیز باید وجود داشته باشد تا لنگه درب بتواند بدون مشکل به سمت چپ یا راست رفته و درب باز شود .

همچنین در مواردی که وزن درب به قدری سنگین باشد نیز از این نوع درب استفاده میشود و امکان استفاده از نوع دیگر مانند سکشنال وکرکره ای و لولایی مقدور نیست . و از دیگر موارد مورد استفاده میتوان هزینه پایین تر نسبت به درب های جدیدتر اشاره نمود ، که هزینه درب اتوماتیک ریلی پایین تر میباشد .

درب اتوماتیک کشویی

مکانیزم و عملکرد کلی این گونه درب ها به صورت کششی و به وسیله چرخ دنده برقدرت بر روی دنده شانه ای میباشد . سیستم اتوماسیون این درب ها با استفاده از نیروی قدرت گیربکس در دو مدل چرخ دنده و زنجیری ارائه میگردد . یکی از ویژگی های این نوع درب ها میتوان به کم صدا بودن و زیبایی درب ها اشاره نمود ، و همچنین کم جا بودن این درب ها که باعث شده امروزه بیشتر مورد استفاده قرار گیرد . این درب ها معمولا در اندازه بزرگتر برای ورودی کارخانه ها ، سوله ها ، انبار ها و مکان های صنعتی مورد استفاده قرار میگرد . از معایب این درب ها میتوان به سرعت حرکت درب ریلی اشاره نمود که سرعت پایینی نسبت به باقی درب ها دارد و همچنین فضای آزاد معادل اندازه درب در سمت چپ و یا راست آن که درب میخواهد باز شود ، نیاز است .

 

درب اتوماتیک کشویی

ویژگی درب اتوماتیک ریلی

ویژگی این درب را میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

قابلیت تردد نامحدود
جهت استفاده بر روی درب های عریض و سنگین
دارای سنسور حرکتی جهت کنترل و کاهش سرعت در برخورد با اشیا
سرعت بالای درب ریلی اتوماتیک
عملکرد آسان در باز و بسته شدن توسط ریموت
قابلیت تنظیم بسته و باز شدن توسط تلفن همراه
قابلیت نصب باتری بکاپ برای کارکرد در زمان قطع برق
صدای بسیار پایین و قدرت بالا

نکات مهم برای انتخاب درب اتوماتیک کشویی

برای انتخاب درب پارکینگ باد به مواردی دقت نمود که در زیر به آن اشاره میکنیم :

میزان سنگینی درب پارکینگ

باتوجه به قرار گرفتن درب روی ریل و حرکت روی آن ، یکی از مهمترین عواملی که باید در آن دقت نمود میزان سنگینی درب میباشد .

ساختار درب پارکینگ :

به این معنی که در مکانی که از این درب میخواهیم استفاده کنیم میزان باد و میزان شیب به چه صورت میباشد . به این دلیل که تمامی فاکتور های محیطی کاملا تاثیر مستقیم روی درب میگذارد و نیازمند بررسی میباشد .

میزان تردد و باز و بسته شدن درب :

اینکه درب به چه میزان باز و بسته میشود خیلی مهم میباشد ، به این دلیل که موتور مناسب تردد انتخاب شود . میتوان به صورت حدودی گفت که تعداد باز و بسته شدن به تعداد ۵۰ بار را میتوان تردد پایین در نظر گرفت که با در نظر گرفتن این حد میتوان میزان تردد را تخمین زد و موتور و درب مناسب را انتخاب کرد . امداددرب در زمینه تعمیر انواع درب اتوماتیک تخصص داشته و یکی از زمینه هایی که فعالیت میکند همین تعمیر درب اتوماتیک ریلی میباشد . که در صورت هرگونه اشکال در درب میتوانید با امداددرب تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن و مناسب ترین قیمت ، درب خود را تعمیر کنید .

برای تماس مستقیم با امداد درب با شماره های زیر درتماس باشید :

0912-8501869

0912-8501896

درب اتوماتیک کشویی شیشه ای

یکی دیگر از درب ها کشویی در مدل شیشه ای کاربرد دارد که معمولا این درب ها از ۴ لنگه تشکیل میشود که دو لنگه از این لنگه ها ثابت بوده و دو لنگه دیگر که وسط قرار میگیرند حرکت میکنند و باز و بسته میشوند . همچنین باتوجه ب مکان مورد نظر میتوان تعداد لنگه ها را کمتر نیز کرد فقط این نکته مهم میباشد که یکی از لنگه ها حتما باید ثابت باشد . این گونه از درب ها برای عبور افراد در نظر گرفته شده است و در مکان هایی مانند ورودی ساختمان ها ، بانک ها ، پاساژ ها ، مجتمع های تجاری ، اداره ها و امثال این گونه مکان ها استفاده میشود .

ویژگی درب کشویی شیشه ای

از خصوصیات این درب ها میتوان ب عملکرد آسان و نصب و راه اندازی آسان آن اشاره نمود ، همچنین در صورت خرابی و اشکال براحتی و سریع عیب یابی و رفع مشکل میشوند . همچنین اشغال کمترین فضا و بدون صدا بودن و عایق بودن صدا و حرارت نیز از دیگر خصوصیات این درب ها میباشد . از دیگر موارد مورد استفاده از این درب برای مکان هایی که بهداشت در آن حرف اول میزند هم میباشد ، مانند بیمارستان ها و مراکز درمانی که نیازی به دست برای باز و بسته کردن درب نباشد .

 

درب اتوماتیک کشویی شیشه ای

 

که بحث این گونه درب ها در بخش درب اتوماتیک شیشه ای کامل توضیح داده شده است.

همچنین در زیر می توانید عملکرد این گونه از درب ها را در کلیپ زیر مشاهده کنید .

در ضمن این کلیپ در آپارات نیز موجود میباشد که میتوانید آنرا مشاهده کنید و به اشتراک بگذارید .

کلیپ درب اتوماتیک کشویی :