باتری کرکره برقی

باتری کرکره برقی

همانطور که میدانیم باتری یک منبع تغذیه ای میباشد که بصورت DC است و در مواردی که برق شهری یا همان AC نیست از آن استفاده میشود که در همینجا باتری کرکره برقی نیز مطرح میشود ، در ادامه به عملکرد باتری در کرکره برقی و چگونگی کارکرد آن میپردازیم .

 

 

باتری کرکره برقی

باتری کرکره برقی نیز مانند تمام باتری های دیگر در یک جعبه ای مخصوص قرار دارد که این باتری برای مواقعی میباشد که برقی شهری قطع میشود و یا مشکلی در مدار کرکره برقی ایجاد میشود ، وارد مدار میشود و در واقع جایگزین برق شهری ac میشود تا موتور کرکره برقی بتواند به کار خود ادامه دهد .

باتری موتور ساید و موتور توبلار

باتری کرکره برقی

قابل ذکر است که موتور های ساید کرکره برقی معمولا فاقد این باتری میباشد ،

ولی در صورت نیاز و یا تمایل میتوان باتری را برای این منظور نصب و راه اندازی کرد ولی باتوجه به ویژگی موتور ساید زنجیری از این باتری استفاده نمیشود .

و در واقع بجای باتری ، موتور های ساید از زنجیر خلاص کن دستی استفاده میکند

که به همین دلیل میباشد که نام این موتور ،موتور زنجیری ساید نیز شناخته میشود و این زنجیر برای مواقعی که برق شهری قطع میشود و یا به مشکل میخورد از این زنجیر برای بالا و پایین بردن استفاده میشود . همچنین در موتور های توبلار نیز در پک موتور ، باتری کرکره برقی که به آن اشاره شد نیز موجود نیست و از باتری جداگانه برای آن استفاده میشود .

که معمولا پیشنهاد میشود از باتری برای موارد غیر ضروری استفاده نشود.

 

ویژگی باتری کرکره برقی

باتری کرکره برقی

قیمت نسبتا مناسب

رفع مشکل در صورت مواقع ضروری

عمر نسبتا مناسب نسبت به عملکرد

کیفیت مناسب در ساخت

حجم زیاد و جا گیری زیاد

 

 

با همه این اوصاف باید به این نکته مهم اشاره کرد که باتوجه به عمر محدود این باتری ها و همچنین مصرف کم این موارد ،چون کمتر پیش می آید که برق شهری قطع شود و یا نیاز به باتری پیش آید ، از این باتری ها استفاده نمیشود ،

چون باعث بالا بردن هزینه در موارد تمام شدن عمر این باتری میشود ،

صرفا در مواردی که برق ac شهری در حال اختلال هست از این باتری ها نیاز هست استفاده شود و در مواقع و موارد دیگر نیاز به استفاده از باتری کرکره برقی نمیباشد و توصیه نمیشود .

باتری کرکره برقی

کانال مارا در آپارات دنبال کنید .

امداددرب متخصص درب برقی و درب اتوماتیک میباشد و شما علاقه مندان در صورت نیاز به مشاوره و یا تعمیر در هرگونه از انواع درب های اتوماتیک میوانید با امدداددرب تماس بگیرید تا ما در سریع ترین زمان ممکن و مناسب ترین قیمت مشکلات شما را حل کنیم .

همچنین امداددرب متخصص تعمیر کرکره برقی در کرج میباشد

و میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید .

شماره تماس مستقیم با امداد درب :
09128501869
09128501896

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید