موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی در واقع از مهمترین قطعات تشکیل دهنده یک کرکره برقی بشمار می آید که در واقع قلب تپنده درب کرکره برقی میباشد که در این مقاله قصد داریم به انواع موتور کرکره برقی و ویژگی موتور کرکره برقی را بررسی کنیم و به آن اشاره کنیم .

 

همانطور که اشاره شد موتور کرکره برقی از مهم ترین قسمت های کرکره برقی میباشد که باتوجه به نوع درب و کاربرد آن ، مدل و نوع موتور کرکره برقی انتخاب میشود .

 

انواع موتور کرکره برقی

 

در کل میتوان دو موتور مهم کرکره برقی را اشاره کرد

موتور توبلار

موتور ساید

 

 

موتور کرکره برقی

موتور های کرکره برقی شامل انواع مختلفی و بسیاری میباشد که از سالیان دور تا به الان تغییرات زیادی در نوع و ویژگی موتور ها به وجود آمده است . در واقع نوع موتوری که برای کرکره برقی یک پارکینگ منزل انتخاب میشود و موتوری که برای درب کرکره ای یک سوله انتخاب میشود و یک موتوری که برای پنجره کرکره برقی انتخاب میشود کاملا متفاوت میباشد ، چون قدرت موتور و ویژگی های دیگر موتور برای این ۳ نوع درب باتوجه به وزن کرکره و اندازه کرکره متفاوت است . باتوجه به توضیحات فوق که متوجه شدیم تعداد و انواع موتور های گوناگونی موجود است ، با این حال باتوجه به کیفیت و ویژگی موتور ها ، دو نوع موتور هستند که بیشترین کاربرد را دارد ، یکی موتور توبلار و دیگری موتور ساید زنجیری که در ادامه به معرفی و خصوصایت این دو نوع موتور میپردازیم

انواع موتور کرکره برقی

موتور توبلار کرکره برقی

این موتور توبلار کرکره برقی شامل مدل ها در توان های مختلف میباشد که از ۳۰ نیوتن بر متر مربع موجود هست و در قدرت های مختلف مانند ۶۰ نیوتن ، ۸۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰ ، ۱۴۰ نیوتن بر متر مربع نیز موجود میباشد که هرکدام باتوجه به ویژگی کرکره ، اندازه و وزن مورد استفاده قرار میگیرد . همچنین در توان های بالاتر نیز این موتور موجود میباشد که با قدرت موتور بالاتر از ۲۳۰ و تا ۳۰۰ نیوتن میباشد که برای مصارف صنعتی در ابعاد بزرگتر و کرکره هایی با وزن بالاتر مورد استفاده قرار میگیرد .

که کرکره هایی با وزن حدود ۵۰۰ کیلو گرم را نیز این موتور ها میتوانند هندل کنند .

لازم به ذکر است که هر نیوتن که در قدرت موتور اشاره شده است معادل با ۱.۸ کیلو گرم میباشد و این این معنی میباشد که موتور توبلار با قدرت ۳۰۰ نیوتن میتواند درب با وزن ۵۴۰ کیلوگرم را بالا و پایین ببرد .

موتور کرکره برقی

موتور ساید زنجیری کرکره برقی

نوع دیگر از موتور کرکره برقی موتور ساید میباشد که به موتور زنجیری و یا ساید زنجیری و یا موتور گیربکسی نیز شناخته میشود . این نوع موتور دارای قدرت بالاتر میباشد و از توان های ۱۵۰ نیوتن به بالا و تا ۸۰۰ و بالاتر را نیز دارند . که مصارف این نوع موتور برای درب های صنعتی و سوله ها که سنگین میباشد ، است . در واقع یک موتور با قدرت ۵۰۰ و یا ۶۰۰ ، میتواند کرکره ای با وزن ۵۰۰ و یا ۶۰۰ را بالا بکشد ، قابل توجه است که این میزان وزن مربوط به تمام قسمت های کرکره میباشد و مجموع تمام بخش های کرکره برقی را شامل میشود ، نه فقط وزن تیغه کرکره برقی . از ویژگی دیگر موتور زنجیری ساید ، میتوان به خلاص کن دستی آن اشاره کرد که در صورت قطع برق میتوان به صورت دستی درب را بالا و پایین کشید .

 

این بود مقاله ای در باره انواع موتور کرکره برقی .

در مقاله ای به قسمتهای کرکره برقی اشاره میکنیم ،  در مقاله باتری کرکره برقی به صورت کامل پرداخته ایم .

 

شما میتوانید برای دیدن کلیپ ها کانال مارا در آپارات دنبال کنید .

موتور کرکره برقی

شماره تماس مستقیم با امداد درب :
09128501869
09128501896

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید