درب اتوماتیک کرکره ایامداددرب

درب اتوماتیک کرکره ای

یکی از درب هایی که امروزه مخصوصا در کشور ما رایج است ، درب اتوماتیک کرکره ای میباشد که در موارد مخلتف و مکان های متعددی از آن استفاده میشود ، در واقع این نوع درب برقی کرکره ای دارای امنیت بسیار بالا و همچنین دارای زیبایی ظاهری میباشد که نظر خیلی از متقضیان را به خود جلب نموده و همچنین کمترین فضا را نیز اشغال میکند . درب اتوماتیک کرکره ای در مکان های مختلفی از جمله پارکینگ ها ، مغازه ها ، پاساژ ها ، مراکز دولتی ، اداره ها ، سوله ها و حتی برای پنجره ها در اندازه کوچکتر استفاده میشود

 

درب اتوماتیک کرکره ای

درب برقی کرکره ای :

این گونه از درب ا به وسیله یک موتور که در بالای درب قرار دارد عمل کرده و با استفاده از نیروی برق در محور عمودی بالا پایین رفته و درب باز و بسته میشود و کاملا اتوماتیک عمل میکند که این عمل با یک ریموت قابل کنترل است . در واقع میتوان دو نوع موتور را برای این گونه درب ها مشخص نمود ، که یکی موتور توبولار و دیگری موتور ساید یا زنجیری نامیده میشود که هرکدام باتوجه به نیاز و کاربرد استفاده متفاوتی دارد . موتور های توبولار برای درب هایی استفاده میود که رفت و آمد کمتر هست و همچنین در سایز بندی کوچک مورد استفاده قرار میگیرد . ولی در نقطه مقابل موتور های زنجیری یا همان موتور های ساید برعکس موتور های توبولار که برای تردد پایین مورد استفاده قرار میگیرد ، این گونه موتور ها برای رفت و آمد بالا و ابعاد بزرگتر استفاده میشود .

انتخاب موتور باتوجه به نیاز توسط امداددرب انجام میگیرد .

انواع درب اتوماتیک کرکره ای :

همان طور که در بالا اشاره شد درب کرکره ای در موارد گوناگونی استفاده میشود که در زیر به آن اشاره میکنیم :

درب کرکره پارکینگی

درب کرکره ای پارکینگی
باتوجه به امنیت بالا همچنین اشغال فضای کم توسط این نوع درب ها مورد استفاده قرار میگیرند .

 

درب کرکره صنعتی

درب کرکره صنعتی

از این درب ها برای سوله ها ، انبار ها و در واقع درب هایی که در اندازه های بزرگ هستند استفاده میشود که از موتور زنجیری یا موتور ساید استفاده میشود .

 

درب کرکره مغازه ای

درب برقی کرکره ای

این نوع درب ها که اخیرا رایج تر بوده ، باتوجه به امنیت بالا و اتوماتیک شدن آنها نسبت به درب های قدیمی که امنیت پایینی داشت استفاده میشود .

 

درب کرکره پنجره ای

درب کرکره پنجره ای
برای پنجره ها جهت بالا بردن امنیت خانه استفاده میشود .

 

نکات مهم درب برقی کرکره ای

در کل برای انتخاب درب کرکره برقی پارکینگ باید به سه نکته مهم دقت نمود :

اول ، اندازه کرکره و انتخاب تیغه مناسب از جهت ساختار فنی ، صدا پایین تیغه و زیبایی ظاهری

دوم ، تعداد رفت و آمد ها برای انتخاب موتور مناسب

سوم ، سنسور فتوسل و سایر تجهیزات ایمنی

 

شایان ذکر است که نوع موتور و تیغه درب کرکره اتوماتیک هیچ تاثیری بر جمع شدن رول بالای کرکره اتوماتیک به سمت خارج و داخل ندارد و فقط و فقط به محل نصب کرکره برقی و اقدامات امداددرب در مورد رول شدن کرکره بستگی دارد . که امداددرب با تجربه فراوانی که در این زمینه بدست آورده است ، باتوجه به نیاز کرکره برقی بهترین و مناسب ترین نصب را انجام میدهد .

 

ارتفاع درب برقی پارکینگ

 

نکته مهم دیگر درب برقی کرکره ای این است که ، وقتی کرکره درب برقی بالا میرود رول آن بصورت استوانه با قطر ۳۵ سانتیمتر فضا را اشغال میکند و بایستی ارتفاع زمین تا سقف محل نصب کرکره برقی حداقل ۲متر و ۴۰ سانتیمتر ارتفاع داشته باشد که مشکلی در نصب کرکره اتوماتیک بوجود نیاید .
موتور و رول شدن میتوانید هم داخل ساختمان هم خارج قرار بگیرد ولی عملا داخل نصب میشود تا هم از لحاظ امنیت و هم زیبایی بهترین خود را داشته باشد .
که البته در صورتی که حداقل ارتفاعی که در بالا اشاره شد ، یعنی ۲متر و ۴۰ سانتی متر رعایت نشود و ارتفاع محل مورد نظر کمتر از این مقدار باشد ، بناچار باید رول و موتور در بیرون قرار بگیرد ، که میتوان با یک محافظ و درپوش امنیت آنرا بالابرد .

قطعات درب برقی کرکره ای :

موتور
خلاص کن موتور
تیغه
لوله
پایه
چشمی
یاتاقان بلبرینگ
میل ترانس پولکی
چراغ فلاشر
رسیور
ریموت
قفل الکترونیکی

مزایای درب برقی پارکینگی :
از مزایای این نوع درب ها میتوان به قیمت آن اشاره نمود ، در واقع قیمت درب برقی کرکره ای نسبت به درب اتوماتیک شیشه ای و درب ریلی پایین تر میباشد و به مراتب تعمیر این گونه درب ها از تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای نیز آسانتر و ارزانتر است و همچنین از نکات دیگر به کم اشغال کردن فضای محیط نسبت به دیگر درب ها میباشد .

 تقریبا کمترین فضای ممکن را اشغال میکند .

از دیگر مزایا میتوان به تنوع در رنگ بندی و شکل ظاهری اشاره کرد که باتوجه به نیاز محیط میتوان از انواع مخلتفی استفاده نمود .

تیغه های درب برقی کرکره ای

بطور کلی تیغه های درب اتوماتیک کرکره ای به ۳ نوع تقسیم بندی میشوند .

تیغه اکسترود
تیغه فوم دار
تیغه امنیتی

که تیغه امنیتی نیز خود به دو نوع رول گیتر و تیغه پلی کربنات یا تیغه شفاف تقسیم بندی میشود .

تیغه اکسترود

این گونه تیغه ها از بیلت آلمینیوم ساخته شد است

رنگ آن ها از الکترو استاتیک میباشد که باعث ضد خش شده آن ها شده است .

این گونه تیغه ها اغلب برای درب مغازه ها و درب های صنعتی و سوله ها بکار میرود .

تیغه فوم دار

این تیغه ها از ورق آلمینیوم یا گالوانیزه ساخته میشود که درون آن از خمیر پلی ارتان پر ریخته میشود و در کوره ها قرار میگیرد تا آماده شود . از خصوصیات بارز این گونه تیغه ها صدای بسیار پایین و ناچیز و سبکی آن میباشد و همچنین عایق حرارتی میباشد و از ویژگی مهم دیگر آن این است که در رنگ بندی های مختلفی تولید شده که همین امر سبب گشته تا در درب منازل و پارکینگ استفاده بسیاری داشته باشد و زیبایی ظاهری چشم نوازی را به ساختمان بدهد .در درب پارکینگ و پنجره ها از این درب استفاده میشود .

شما عزیزان در صورت هرگونه سوال و مشکل میتوانید با امداددرب تماس بگیرید .

شماره تماس مستقیم با امداد درب :

0912-8501869

0912-8501896

در زیر نیز میتوانید عملکرد این گونه درب ها را مشاهده کنید :

همچنین در آپارات نیز میتوانید این کلیپ را مشاهده کنید .

کلیپ محصول :