درب اتوماتیک شیشه ایامداددرب

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای در سال های اخیر رایج شده و در گذشته این نوع درب ها استفاده زیادی نداشته اند ، اما امروزه باتوجه به رفت و آمد های زیاد در محل های عمومی و فروشگاه ها این در اتوماتیک شیشه ای کاربرد فراوانی پیدا کرده است . این درب ها در محل های مختلفی باتوجه به نیاز مورد استفاده قرار میگیرند ، از جمله محل هایی که از این نوع درب ها استفاده میکنند میتوان به فروشگاه ها ، پاساژها ، بانک ها ، مراکز دولتی و مراکز خصوصی ، بیمارستان ها ، اداره ها و در واقع هر محل ورودی که رفت و آمد و تردد زیاد باشه از این درب ها استفاده میشود .

 

 

اتوماتیک و دستی :

این درب ها دارای انواع و ویژگی های مختلفی هستند که باتوجه به فضای مورد نظر از آن بهره میبرند همچنین این گونه درب های شیشه ای هم در نوع اتوماتیک و هم دستی موجود هست ولی نوع اتوماتیک آن رایج تر بوده و در کشور ما بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است .

ویژگی درب شیشه ای :

درب های اتوماتیک شیشه ای دارای زیبایی بسیاری از داخل و بیرون ساختمان دارند و این زیبایی یکی از عواملی هست که افراد را به این در ها علاقه مند کرده است . از ویژگی های این نوع درب ها میتواب به عوامل مختلفی پرداخت ، از جمله امنیت این درب ها و مقاوم بودن این درب ها ، به این گونه که میتوان بسته به نوع امنیت و اتفاق خاصی از دور از باز و بسته شدن درب جلوگیری نمود و مانع خارج شدن و یا وارد شدن افراد به ساختمان مورد نظر شد .

ویژگی مهم درب شیشه ای اتوماتیک :

همچنین از ویژگی مهم این درب ها میتوان به حفظ انرژی محیط‌ داخل اشاره کرد که تاثیر بسزایی در این زمینه داشته و در زمستان گرمای داخل و در تابستان سرما و خنکی داخل را حفظ نموده و از بالا رفتن هزینه برای گرم کردن و سرد کردن اضافه محیط جلوگیری میکند که از آخرین تکنولوژی های روز دنیا بهره میبرد .

بصورت خلاصه ویژگی ها بدین شرح است :

امنیت بالا

ظاهری زیبا

کنترل انرژی

در انواع مختلف باتوجه به نیاز

نصب آسان

تعمیر راحت و کم هزینه

هزینه راه اندازی پایین نسبت به باقی درب ها

قیمت قطعات مناسب

دارای پشتیبانی سریع و گارانتی

کنترل دستی و اتوماتیک

آخرین تکنولوژی روز دنیا

 

انواع درب شیشه ای :

در کل میتوان بر اساس ظاهر و شکل ظاهری و حتی عملکرد بسته به نیاز ، در اتوماتیک شیشه ای را به دسته های زیر تقسیم بندی نمود : درب اتوماتیک شیشه ای مسطح که با اسم های دیگری مانند درب اتوماتیک شیشه ای کشویی و یا تخت و ساده اشاره کرد ، نوع دیگر درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی ، درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی ، درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ، درب اتوماتیک شیشه ای منحنی و درب اتوماتیک شیشه ای دوار اشاره کرد که در پست های بعدی به صورت کامل به هر کدام از آنها اشاره خواهیم نمود .

در زیر به صورت خلاصه میتوانید با این نوع درب ها آشنا شوید .

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

در اتوماتیک شیشه ای تاشو

در اتوماتیک شیشه ای تاشو

در اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

در اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از میان درب های نام برده میتوان گفت که درب شیشه ای دوار بهترین حفظ انرژی را در میان درب ها دارد و همچنین قیمت آن نیز از باقی درب ها بالاتر بود و نصب و راه اندازی آن نیز پیچیده تر هست.

بخش های در اتوماتیک شیشه ای

از قسمت های تشکیل دهنده این درب ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

موتور الکتریکی اصلی درب ، مدار فرمان و استابلایزر ، سنسور تشخیص دهنده حرکت ، شاسی و کاور ، منبع تغذیه ، قفل الکتریکی ، باطری پشتیبان ، قلاب چرخدار ، تسمه انتقال نیرو ، کی پد دیجیتال همراه با نمایشگر عیب یاب اتوماتیک .

عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک :

این درب ها به این صورت عمل میکنند که ابتدا برق ۲۲۰ ولت وارد منبع تغذیه میشود و سپس به برق ۲۴ ولت برا تغذیه موتور و مرکز کنترل تبدیل میگردد . سپس مدار فرمان ، عملکرد موتور و قفل فرمان برقی را باتوجه به دیتا هایی که از رادار و باقی سنسور های امنیتی دریافت میکند ، کنترل میکند . و هنگامی که سنسور مربوطه فرد و شخص را تشخیص بدهد ، مدار فرمان به موتور حرکت میدهد و نیرویی که از موتور به کمک تسمه به قلاب چرخدار داده میشود ، حرکت داده میشود و سپس قلاب چرخدار که لت های متحرک را به صورت معلق نگه داشته اند بر روی ریل قرار داده شده و در شاسی به صورت کشویی حرکت میکند و باعث باز شدن و عبور فرد میشود .

تمام تجهیزات فوق درون شاسی درب قرار داشته و با کاور از جنس آلومینیوم روی آن پوشانده شده است .

جنس شیشه و قطعات :

قطعات مورد نیاز برای این گونه درب ها عملا به یک صورت میباشد فقط تنها تفاوت در درب اتوماتیک شیشه ای منحنی میباشد که با دیگر درب ها که به آن اشاره شد فرق دارد . این قطعات بدین شرح است : ریل درب اتومات که از جنس آلومینیوم میباشد که معمولا رنگ آن نقره ای میباشد ولی باتوجه به نیاز قابل تغیر هست . سنسور چشم داخلی و خارجی . همچنین شیشه این درب ها از شیشه ۱۰ تا ۱۲ میلیمتر شفاف هست که فریم دور آن در رنگ های مختلفی تولید و ارائه میشود که معمولا رنگ سفید رایج هست . و در مکان های مانند هتل ها نمایشگاه ها از جنس استیل طلایی و یا نقره ای استفاده میشود .

 تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

تعمیر این درب ها یکی از کارهای تخصصی است که امداددرب آنرا برای علاقه مندان انجام میدهد که در بخش تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای میتوانید توضیحات مربوط به آنرا مشاهده کنید .

همچنین در آپارات میتوانید کلیپ عملکرد این درب را ببینید .

تعمیر درب اتوماتیک تخصص امداددرب است .

کلیپ عملکرد این درب :