فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم درب اتوماتیک شیشه ای یا به عبارت دیگر پروفیل درب اتوماتیک شیشه ای از قسمت های مهم درب برقی شیشه ای میباشد . در مقاله قبل به صورت کامل به درب اتوماتیک شیشه ای پرداختیم و در این مقاله قصد داریم فریم درب برقی شیشه ای آن را توضیح دهیم . در واقع فریم برای نگه داری شیشه درب برقی میباشد به این معنا که برای آویزان نمودن شیشه درب روی ریل اصلی بایستی شیشه را فریم بندی کرد . فریم درب اتوماتیک شیشه ای معمولا از آلیاژ ۶۰۶۳ با سخت بالاتر از ۱۲ وبسریم که تمام این پروفیل درب اتوماتیک شیشه ای از آلیاژ مرغوب آلومینیومی با ایج بیش از ۱۰ ساخته میشوند و شستن آن با مواد نانو و رنگ کردن آن با الکترواستاتیک باعث استقامت و زیبایی ظاهری این پروفیل درب برقی شیشه ای شده است .

فریم درب اتوماتیک شیشه ای

 

 انواع پروفیل درب اتوماتیک شیشه ای

در زیر با چند نوع از فریم های درب اتوماتیک شیشه ای آشنا میشویم :

فریم PGF1
۱۲ وبستر سختری پروفیل
مقدار ۷۰ میلی متر پهنای پروفیل افقی
مقدار ۳۰ میلیمتر پهنای پروفیل عمودی

که این نوع پروفیل درب برقی شیشه ای و پروفیل PGF1 برای درب هایی که عرض آن کم و ابعاد آن حداکثر به ۷۵ سانتی متر میرسد مناسب میباشد .

فریم PGF2
مقدار ۶۵ میلی متر پهنای پروفیل افقی
مقدار ۶۵ میلیمتر پهنای پروفیل عمودی
مقدار ۱۰ تا ۲۰ میلیمتر نوع شیشه سکوریت

که این نوع فریم و پروفیل PGF2 برای درب هایی که عرض آن بیشتر از PGF1 و ابعاد آن حداکثر به ۱۲۵ سانتی متر میرسد مناسب میباشد .

فریم PGF3
مقدار ۹۰ میلی متر پهنای پروفیل افقی
مقدار ۴۵ میلیمتر پهنای پروفیل عمودی
مقدار ۱۰ میلیمتر نوع شیشه سکوریت

این نوع از پروفیل درب برقی شیشه ای درب اتوماتیک شیشه ای برای درب های با عرض بالا و تردد های زیاد مناسب است .

ویژگی مهم فریم درب برقی شیشه ای PGF3

یکی دیگر از ویژگی های مهم فریم درب برقی شیشه ای PGF3 قابلیت استفاده از لاستیک گسگت بجای استفاده از واشر مویی میباشد ، ریل آلومینیومی زیرین لت های ثابت ، و لاستیک های EPDM و فیکسچر آلومینیومی و امکان استفاده از شیشه هایی با کلفتی ۱۰ تا ۲۰ میلیمتر میباشد. شایان ذکر است که شیشه هایی با ضخامت ۱۰ تا ۲۰ میلی متر مناسب برای شیشه های دوجداره و لمینیت ضد گلوله میباشد .

رنگ پروفیل درب برقی شیشه ای

میتوان رنگ فریم درب برقی شیشه ای را انتخاب نمود ولی رنگ استاندارد برای فریم ها نقره ای رنگ میباشد که این رنگ ها آنادایز شده اند .
آنادایز به این معنا میباشد که اگر روی فریم خط و خش بیافتد رنگ همچنان ثابت میباند . فرایند آنادایز به این صورت میباشد که با شکل گرفتن یک لایه نازک اکسیدی روی قطعات آلومینیوم باعث بالا بردن توان آن در برابر مقاومت شده .

در آپارات میتوانید یکی از کلیپ های درب اتوماتیک شیشه ای را مشاهده کنید .

1 پاسخ

تعقیب

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
    در گفتگو ها شرکت کنید.

    دیدگاهتان را بنویسید